Africké umění

Podívejte se na africký kontinent

end of carousel

RADU TESARO KIRBY

Radu Tesaro je malířka žijící v Zambii. Používá převážně techniku olejomalby na plátno, pracuje jen paletovým nožem. Její obrazy jsou zaměřeny na africkou tématiku – portréty, krajiny a divokou zvěř. Vystavovala již v Kanadě, Německu, Zambii a v Čechách.

Radu se narodila v roce 1979 v Praze. Po skončení střední školy odešla jako au-pair do Německa, kde studovala německý a anglický jazyk a také se věnovala hře na klavír. Na doporučení známých uspořádala několik soukromých i veřejných koncertů. Do jejího repertoáru patřila nejenom klasika, romantické období, pop-music, ale hlavně Ragtimy. Díky širokému záběru získala mnoho přátel z různých společenských kruhů. V této době se začala věnovat též kresbě a fotografii.

pro zvětšení klikněte

Při cestách po středním a jižním Německu hrála Radu v různých klubech. Při jednom rozhovoru se nabídla, že podle fotografií hudebníků namaluje jejich portréty na stěny blues-clubu. Tyto portréty byly tak zdařilé, že dostala mnoho objednávek na nástěnné malby v různych klubech.

V roce 2000 cestovala Radu po Novém Zélandu, kde se také utvářel její vztah k přírodě, tvarům a a hlavně barvám. V roce 2001 odcestovala do Toronta a tam se již intenzivně věnovala malbě a studovala klasickou malbu a kresbu ve studiu MJA (Michael John Angel Studios). Vystavovala v galeriích a klubech a zúročila také hru na klavír při pořádání koncertů a vernisáží. Od roku 2002 cestovala mezi Prahou a Torontem. V Praze měla první výstavu v roce 2003.

V roce 2004 odcestovala z Kanady do Zambie. Nyni již několik let žije v Zambii, ale často navštěvuje i Českou republiku. V Zambii maluje, vystavuje, dává hodiny klavíru a traví volný čas se svou dcerou.

Text: Radu Tesaro Kirby
Svět přírodních národů

 

Africké obrazy - Tingatinga

 

Móda z Afriky - CHIZIKA