Africké umění

Podívejte se na africký kontinent

end of carousel

Etiopská módní návrhářka Fikirte Addis

Mladá módní návrhářka Fikirte Addis z Addis Abeby začala navrhovat modely již na střední škole a dnes ovlivňuje odívání v celé Etiopii. Fikirte ráda experimentuje s různými materiály a vzory a dříve její koníček je dnes její prací. V roce 2009 vytvořila vlastní značku Yefikir Design. Od té doby se zúčastnila mnoha módních událostí v Etiopii i v dalších státech Afriky (včetně Africa Fashion Week).

Jako psycholog pracuje Fikirte s dětmi a snaží se kombinovat svou vášeň pro módu s tímto povoláním. Upozorňuje na problémy jako je dětská práce a další citlivé otázky týkající se dětí.

pro zvětšení klikněte

Etiopské látky vynikají svou barevností a originalitou. Modely Yefikr Design jsou moderní, dokonalé a krásné a zárověň neztrácejí příchuť etiopského kulturního děditství. Sama Fikirte říká: „It is important for me not to lose the connection I have to my culture, just giving it a modern twist and bringing it to the international fashion arena!“

Většina modelů je ušita z ručně vyráběné bavlny a je kladen důraz na pohodlí. Fikirte navrhuje modely hlavně pro ženy. V kolekcích najdete šaty pro každodení nošení i překrásné večerní róby nebo svatební šaty.

pro zvětšení klikněte

www.yefikirdesign.com
Fikirte Addis
Praha 12.6.2012 - módní návrhářka Fikirte Addis


Text a foto převzato z www.yefikirdesign.com
Svět přírodních národů

 

Africké obrazy - Tingatinga

 

Móda z Afriky - CHIZIKA